Kawasaki NINJA H2

Wrzesień 2014 – data, którą motocykliści zapamiętają na bardzo długo

To właśnie wtedy na targach INTERMOT Kawasaki przedstawiło motocykl, który na dobre zmienił rynek motocykli sportowych.

Ninja H2R bo o nim mowa, to nie wątpliwie motocykl, który zapiera dech w piersiach. Ten hyper-bike został wyposażony w silnik o pojemności 1 litra z turbodoładowaniem, który osiąga imponującą moc ponad 300 KM.

Ninja H2R to motocykl, który został zaprojektowany od podstaw. Żeby zapanować nad motocyklem o takiej mocy, Kawasaki wyposażyło go w szereg nowatorskich rozwiązań. Specjalnie zaprojektowany komputer dba o przyczepność kół w każdych warunkach.

Targi EICMA

Zaledwie miesiąc od premiery H2R Kawasaki przedstawiło drogową wersję H2R o oznaczeniu H2. Ninja H2 to bardziej cywilizowana wersja przeznaczona na drogi publiczne. Została wyposażona w elementy niezbędne do poruszaniach się po drogach. Moc silnika została obniżona do 210 KM a wydech, który w H2R brzmi bajecznie został zamieniony na puszkę, która wygląda tragicznie i brzmi jak odkurzacz. Całe szczęście specjaliści od Akrapovicza wiedzieli jak naprawić ten problem.

Ninja H2R i H2 miały powstać w limitowanej edycji i być niedostępne u dealerów. Jednak zainteresowanie tymi motocyklami przerosło oczekiwania Kawasaki i postanowili odświeżyć model H2 na 2016 rok.

Kawasaki NINJA H2 2016 black

H2  otrzyma nowy kolor Mirror Coated Spark Black, nowe sprzęgło antyhoppingowe oraz nowe ECU. Silnik został zmodyfikowany, aby spełniać normy EURO 4, ale jego moc pozostała taka sama. Niestety cena jeszcze nie jest znana, ale można sądzić, że będzie oscylowała w granicach 100 tyś zł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *